Poselství: „Oslavuj život!“ (21.10.2017)

U brány poprosím o možnost vstoupit. Jde to a tak se dalším krokem ocitám společně s K. ve dvoře Sázavského kláštera. Strohost budov se mísí s jakousi noblesou a nenápadnou, ale všudypřítomnou magií. Tu a tam vystupuje ze strohosti dílo ženské jemné ruky, asi paní kastelánky.

Vstupujeme do zahrady. Udělám pár kroků a v ústech už mi samovolně zní píseň Věčné Slunce, kterou jsem teprve před pár dny přeložila a nazpívala s I. Chodíme obě po zahradě a pějeme z plna hrdla každému stromu, každému zákoutí i zbytkům původních staveb z dob působení sv. Prokopa. Cítím v sobě radost a má dětská hravost na sebe nenechá dlouho čekat. Poskakuji po zahradě, nabírám rukama listí a vzpomínám si na své dětské výkřiky „Prší zlato!“. K. se směje a já vím, že je jí dobře.

Najednou se ocitnu před křížem. Na něm Kristus. Zarazím se a vím dobře, co mám dělat. Kleknu si jak´ před krále a Věčné Slunce se nese z hloubi mého srdce. K. stojí vedle a nesměle se přidává. Vnímám významnost tohoto momentu, a když si krátce pomyslím, že jsem tam kvůli němu (Kristu), přijde mi jemná, ale jasná zpráva z mé vlastní duše: „Oslavuj život!“

V útrobách kláštera je mi ouzko. Ale v tom příkrém kontrastu se zahradou pochopím, že OSLAVA ŽIVOTA JE POSELSTVÍ URČENÉ NEJEN MĚ, ALE I VŠEM OSTATNÍM LIDEM. Jsi-li připraven/a a rozhodnut/a, máš nyní ideální podmínky pro to, abys vědomě opustil/a evolutivní program Bolesti a utrpení. 

Alice E.

 Ať na Tebe věčné Slunce září,
Ať Tě láska vždy provází,
A světlo jasné uvnitř Tebe dlí
A Tvou cestou Tě provádí.

(z originálu „May the Long Time Sun Shine Upon You“ přeložila Alice E.)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *