On a Ona je to Jedno

„Můj život je plný důležitých mužských postav. Z rodiných, pracovních, situačních i partnerských vztahů. Velmi děkuji každé a všem mužským postavám, které v mém životě sehrály svou roli přesně tak, jak jsem to potřebovala. Wahe Gurú!“

Začalo to milujícím, ale cholerickým tátou, a bratrem, který mi záviděl. V dospívání přišel charismatický, ale vypleňující A., na to milující, ale zbabělý B., později spirituální, ale psychicky labilní C. a v momentě mé nejvyšší zranitelnosti dokonalý výtvor vnitřního strachu, bezcharakternosti a starých energií – D. Mezi nimi se ale našel i autenticky milující R., vždy nápomocný V. a láska mé duše E., kteří mi nabídli mužskou energii plnou lásky, čistých úmyslů a péče o ženu.

Dnes chápu, že výše popsané zážitky jsem si do života přitáhla a navnímala optikou dokonalé polarity “dobré – špatné”. A to vše proto, abych došla až sem. Do momentu, v němž jsem schopna spatřit s plným vědomím ono hlavní téma:  MUŽSKÁ ENERGIE A JEJÍ ROZLIČNÉ PROJEVY.

Přišel moment, kdy jsem procitla, prohlédla mléčné sklo vlastního nevědomí, a POCHOPILA, ŽE TATO ENERGIE JE I VE MĚ a že se ve svých nejrůznějších podobách chovala stejně tak k sobě/ mně samé. A jistě i vůči okolí, což ale nedokážu tak dobře posoudit. A že pokud nezačnu u sebe, zázraky kolem mě se dít nebudou.

Mnohé měsíce mi trvalo, než jsem našla a pomalu nastolila nový vztah mezi svou vnitřní mužskou a ženskou energií, tj. mezi svým VNITŘNÍM MUŽEM A SVOU VNITŘNÍ ŽENOU. Namísto neustálých kauzálností v chování jako např. “strach jednoho– agrese druhého”, “nejistota jednoho – pomoc druhého”, “emoce jednoho – kontrola či útěk druhého”, se mi podařilo vědomě nastolit jednu jedinou, a to HARMONII PROTIKLADŮ.

Ptáte se jak?
Obě energie potřebovaly, abych je VĚDOMĚ uznala, vědomě pohlédla na každou z nich a připustila existenci každé z nich UVNITŘ MĚ SAMÉ. A uvědomila si jejich odlišnosti a způsoby projevu. Abych tímto přestala jednu vědomě či nevědomě potírat, případně jednu chtít ze strachu posílit na úkor druhé. Když jsem je obě přijmula jako součást sebe, nastal další úkol. Umět je vědomě řídit. Postupně jsem přišla na to, že jediným funkčním ředitelem je láska. Láska ke všem složkám, jež mě tvoří, mi umožnila postupně dojít k tomu, že jsou spolutvůrci, respektující jeden druhého a chápající, že jsou to právě jejich odlišnosti, jež je tolik přitahují a vzájemně doplňují ve prospěch jednoho celku. A že je to mé vědomí, které stanovuje společný cíl a nechá v jeho prospěch oba činit ze svých vlastních a velmi odlišných darů.

Mé vědomé vědomí tak dokázalo postupně ukončit jejich dřívější vzájemný boj o moc, o slovo, o projevení se, o uznání, o pozornost (mě či někoho vnějšího) a s laskavostí a trpělivostí je přivést k tomu, aby tančili v harmonii tichý tanec života a v mé duši, v mé psyché a v mém těle se nastolil zážitek CELISTVOSTI. Právě v ní nacházím poznání a hluboký prožitek, že mi nic nechybí ani nepřebývá. Že JÁ SAMA JSEM JIŽ PÁR a vše co mám i nemám je toho krásnou manifestací. Takový stav duše-těla-mysli přitahuje obdobnou energii opačného pohlaví a RODÍ SE NOVÁ DYNAMIKA PARTNERSKÉHO VZTAHU a s ní i „nové páry“.

Já sama jsem do takového vnitřního stavu přišla velkou měrou díky Kundalini józe/ józe vědomí a jejím meditacím, které mi dopomohly k takové úrovni vědomí, z níž svou realitu tvořím uvnitř sebe a ona se pak odráží ve všem kolem mě. Zázrak nastal uvnitř mě. Konec boje a začátek společného tvůrčího života.